Na uczestników wydarzenia czeka interaktywna przestrzeń współtworzona przez organizacje z administracji, biznesu, świata nauki i sektora pozarządowego. Po raz pierwszy swoją przestrzeń otrzymają również uczniowie, studenci, doktoranci i absolwenci, a także osoby z nimi pracujące. Spotkajmy się już 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji przez stronę www.forumrozwojumazowsza.pl .
Forum Rozwoju Mazowsza to wyjątkowe miejsce spotkań przedstawicieli różnych sektorów. Wszystko po to, żeby dzielić się doświadczeniami i inspiracjami na rzecz rozwoju regionu. W tym roku do tego grona dołączą również uczniowie, studenci i absolwenci od których już niebawem będzie zależała nasza przyszłość! Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Rozmowy na tematy, które mają znaczenie.
Forum Rozwoju Mazowsza stanie się przestrzenią do dzielenia się opiniami w gronie ponad 80 ekspertów reprezentujących różne środowiska. Na scenie głównej porozmawiamy o przyszłości finansowania europejskiego i założeniach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Zastanowimy się co już za, a co dopiero przed samorządami lokalnymi. Zaprezentujemy osiągnięcia współczesnej medycyny, porozmawiamy o wspieraniu biznesu, zrównoważonym rozwoju miast, a także turystyce. Zastanowimy się jak systemowo wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, ale też jak wykorzystywać technologie na rzecz mieszkańców. Scena Młodych również stanie się przestrzenią do wielu ciekawych rozmów. Czy osoby z pokolenia Z chcą być liderami? Jak wpływać na sprawy lokalne? W jaki sposób wspierać początkujących w biznesie? To tylko niektóre z planowanych do poruszenia tematów. Nie zabraknie też rozmów o przyszłości naszej planety, wyzwań związanych z wolontariatem i zawodowym pomaganiem (w tym w kontekście pomocy uchodźcom), bezpieczeństwie danych, czy też kwestii związanych z edukacją.
>>>>Zapraszamy do zapoznania się z programem scen<<<< |
Interaktywne przestrzenie tworzone przez ponad 40 Partnerów wydarzenia.
Na odwiedzających Forum Rozwoju Mazowsza czeka atrakcyjna oferta konsultacji, symulacji, warsztatów i pokazów. Co będzie się działo w przestrzeniach Partnerów?
- W Strefie Rozwoju Mazowsza, m.in.: prezentacje inwestycji dofinansowanych ze środków europejskich wirtualne wycieczki po mazowieckich instytucjach kultury, pokazy dronów pomiarowych, konsultacje na temat możliwości finansowania biznesu i efektywności energetycznej, spotkania networkingowe
dla przedsiębiorców, warsztaty z zakresu autopromocji w biznesie, konsultacje z reklam w mediach społecznościowych, przestrzeń eksperymentalno-kulinarna zorientowana na współtworzenie nowych koncepcji produktów spożywczych, prezentacja możliwości współpracy na rzecz transferu technologii. - W Strefie Zdrowia, m.in.: badania smaku, węchu, słuchu, wzroku, pomiary cukru, ciśnienia, wagi, nauka samobadania piersi, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z dietetykami, psychologami, warsztaty z zakresu niwelowania stresu, dysleksji, koncentracji uwagi.
- W Strefie Młodych, m.in.: pokazy wykorzystania drukarek 3D, rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnych, warsztaty z zakresu kadrowania i storytellingu w tworzeniu angażujących materiałów filmowych, gry komputerowe stworzone przez licealistów, rozmowy z ekspertami od szyfrowania danych, spotkania
z przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów i centrów transferu technologii, zajęcia
z zrobienia peelingów, ek-smoothie, zdrowego jedzenia, warsztaty stolarskie, ciesielskie i odkrywające tajniki lasów. Dowiedz się więcej ze specjalnej broszury informacyjnej.
Wybrane aktywności odbędą się również w specjalnie utworzonych przestrzeniach prezentacyjno-warsztatowych. Właśnie tam poznacie ofertę finansowania działalności biznesowej, czy też wsparcia turystyki. Pokazy dotyczyć będą z kolei udzielania pierwszej pomocy ratującej życie i możliwości rehabilitacji pocovidowej. Wspólnie z Wami zastanowimy się, jak młodzi mogą angażować się w sprawy swoich miast czy gmin. Doświadczycie w praktyce z jakimi ograniczeniami mierzą się na co dzień osoby z niepełnosprawnościami. Porozmawiacie o tym skąd brać energię skoro zmiany klimatyczne stały się faktem. Weźmiecie udział w grach wspierających rozwój kompetencji przyszłości. Sprawdzicie, czy awatar ma szansę zastąpić wykładowcę na uczelni. Poszukacie odpowiedzi na pytanie jak budować innowacje i łańcuchy wartości na styku branży rolno-spożywczej, zdrowotnej i nowoczesnych technologii. Spróbujecie przygotować biznes plan dla swojej przyszłej firmy. Dowiecie się, jakie szanse w obszarze mobilności osób młodych daje Unia Europejska.
>>>>Dowiedz się więcej o aktywnościach Partnerów<<<< |
A to jeszcze nie wszystko! Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz aktywnościami Partnerów na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Zachęcamy też do śledzenia aktualności zamieszczanych w mediach społecznościowych.
Do zobaczenia 6-7 grudnia w Warszawie!
Organizator wydarzenia: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Patroni honorowi: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo, Funduszy i Polityki Regionalnej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Partnerzy Strefy Rozwoju Mazowsza: Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Urząd m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Targówek (Klub Przedsiębiorców), Biuro Rozwoju Gospodarczego (Centrum Przedsiębiorczości Smolna), Urząd Miasta Płock, Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa", Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej - IPPT PAN, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Bank Gospodarstwa Krajowego, UNIMOS Alliance, Wyższa Szkoła Bankowa, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Agencja Energetyczna, Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, Catalonia Trade & Investment (ACCIÓ), Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Partnerzy Strefy Zdrowia: Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, EZRA UKSW, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Med&Life, Sidly, Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Medyczna Szkoła Policealna Nr 4 im. prof. Edmunda Biernackiego w Warszawie
Partnerzy Strefy Młodych: Centrum Nauki Kopernik, Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii, Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Warszawska Szkoła Filmowa, Pracownia Gier Szkoleniowych, Youth Business Poland, Dealdone, SoftCream Software, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. J. Kochanowskiego w Garbatce- Letnisku, Europe Direct Mińsk Mazowiecki, Europe Direct Ostrołęka, Kreatywna Europa, Fundacja Civis Polonus, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia
Patroni medialni: Serwis Samorządowy PAP, MasterMatch.online, Radio 7, Świat Medycyny i Farmacji, Wyborcza.pl, GramwZielone.pl, PulsCiechanowa, Wspólnota, RADIO "OKO"